MALATYA-ELAZIĞ-TUNCELİ-KEMALİYE GEZİSİ

4 GECE 5 GÜN

1.GÜN: 22.30 da hareket.

2.GÜN: Sabah 08.00 civarı Malatya’ya varış Yeşilyurt’ta alacağımız kahvaltı sonrası Battalgazi ilçesinde bulunan Kervansaray, Ulu Camii, gezisinden sonra, Elâzığ’a doğru yola çıkıyoruz.  Elazığ’a varış otelimize yerleşme, akşam yemeği ve geceleme. 

3.GÜN:  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Harput Kalesi ve Arapbaba Türbesini gezip Feribot ile Pertek’e geçiyoruz. Pertek’te konaklama yapacağımız otelimize varış odalarımıza yerleşme ve otelimizin termal imkanlarından yararlanıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

4.GÜN:  Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Tunceli’ye doğru hareket ediyoruz. Tunceli’de bulunan Cem Evini ziyaret edip, Ovacık’a doğru yola çıkıyoruz. Munzur Vadisi Milli Parkı, Munzur gözeleri, asma köprüde vereceğimiz fotoğraf molası sonrası Ana Fatma’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Ana Fatma yakınında vereceğimiz öğlen yemeği ve rafting molası sonrası Ana Fatma ziyaretini de tamamlayıp, Kemaliye’ye hareket ediyoruz. Otelimize varış, akşam yemeği ve geceleme. 

5.GÜN:  Otelimizde alacağımız Kahvaltı Sonrası, Minibüslerimize binip, Apçağa köyünde bulunan Ahmet Kutsi Tecer Müzesi ve tarihi evleri gezip, Karanlık Kanyon tekne gezisini yapmak üzere teknede yerimizi alıyoruz. İsteyen misafirlerimiz burada zipline ile adrenalinin doruklarına ulaşabilirler. Kanyon gezimiz sonrası Kemaliyeliler Taş Yol gezisini yapıyoruz. Öğlen yemeği sonrası, Kemaliye merkezi gezip, Mani yoluna doğru yola çıkıyoruz. Bu rotada Zincirli kaya kadı gölü ve orta cami Kemaliye evleri göreceğimiz yerler arasında, Lök hanede vereceğimiz serbest zaman sonrası Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN: Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, Divriği’ye hareket edeceğiz. Divriği’ye varış Ulucamii ve tarihi Divriği evlerini de gezip, Kangal üzeri Ankara’ya doğru yola çıkıyoruz.