RUMELİ DİYARI VE BALKANLAR

1.GÜN ANKARA-İSTANBUL

Özel Otobüsümüzle 22.00 da İstanbul'a hareket.

 

2.GÜN İSTANBUL-KAVALA-SELANİK

Sabah erken saatte İstanbul'a varış otobüste kahvaltı ikramı ile birlikte İpsala’ya hareket, İpsala gümrük işlemlerinin ardından Selanik’e hareket. Selanik’e varış ve şehir turu. (Atatürk’ün evini ziyaret ettikten sonra Kordon, Beyaz Kule, Döner Kule, Fuar, Selanik Kalesi, Osmanlı ve Bizans eserlerini görüyoruz ve Yunanistan’ın en büyük kilisesi olan Dimitros Kilisesini ziyaret ediyoruz.) Otelimize yerleşme akşam yemeği. (Daha sonra isteyen misafirlerimiz tavernada eğlence programına katılabilirler). Otelimize dönüş geceleme.

 

3.GÜN SELANİK-MANASTIR-OHRİD-ÜSKÜP

Kahvaltı sonrası Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti olan Manastır’a hareket (258 km). Şehir turu (Manastırda Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk müzesini geziyoruz. Ardından Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Cami ve İshak Çelebi Camii) Şehir turu sonrası Ohrid’e hareket (73km). Ohrid’e varış. Ohrid şehir turu (Kiril alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan 9.yy Bizans Keşişleri Aziz Krillos ve Metodios Anıtı, Ohrid müzesi, Ayasofya, Roma döneminden kalma antik tiyatro,  Samoil Kalesi, Çınar Meydanı) gezimizin sonrası Üsküp’e hareket. Varış. otelimize yerleşme akşam yemeği.  (Daha sonra isteyen misafirlerimiz Makedon gecesi eğlencesine katılıp eğlenebilirler.) Geceleme.

 

4.GÜN ÜSKÜP-PRİZREN-KAVALA

Kahvaltı sonrası şehir turu (Ethem Bey Camii, Saat Kulesi, İskender Bey Heykeli ve Meydanı, Eski Çarşı, Köprü, Janna Nehri görülecek yerler arasındadır.) Daha sonra Kosova’nın en güzel şehri Prizren’e hareket (99 km) ve varış. Prizren şehir turu (yürüyerek yapacağımız turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleri ile ünlü Sinan Paşa Camiidir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı, içindeki çeşmeden ötürü bu ismi alan meydan Şadırvan, Taşköprü) Kavala ’ya hareket, akşam varış, otelimize yerleşme, akşam yemeği, geceleme.

 

5.GÜN KAVALA-GÜMÜLCİNE-İPSALA-İSTANBUL-ANKARA

Kahvaltı sonrası şehir turu (Su kemerleri, liman kale, Acropolis, Deniz Feneri, Kavalalı Mehmet Ali Paşa imarethanesi) ünlü Kavala kurabiyesi alış veriş molası ve Ankara’ya hareket yol güzergâhında Gümülcine’de moladan sonra İpsala gümrük kapısındaki gümrük işlemlerinin ardından İstanbul yolu güzergâhı ile gece Ankara’ya varış

 

Arion GR Travel Bir 06 GR Travel Seyahat Acentesi Markasıdır. TÜRSAB Belge No:8861